پاورپوینت مولفه های کیفیت در خدمات بهداشتی و درمانی

دانلود در 39 اسلاید با فرمت pptx مشخصات فایل تعداد صفحات39حجم1483/325 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx توضیحات کامل دانلود جهت رشته مدیریت در قالب 39 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش 10مورد درباره ایمنی به نقل از سازمان بهداشت جهپاورپوینت مولفه های کیفیت در خدمات بهداشتی و درمانی|42101452|superior-brain|پاورپوینت مولفه های کیفیت در خدمات بهداشتی و درمانی,دانلود پاورپوینت مولفه های کیفیت در خدمات بهداشتی و درمانی,پاورپوینت 10مورد درباره ایمنی به نقل از سازمان بهداشت جهانی,پاورپوینت انواع طبقه بندی در خطا های پزشکی
با ما همراه باشید با موضوع پاورپوینت مولفه های کیفیت در خدمات بهداشتی و درمانی

دانلود در 39 اسلاید با فرمت pptx


مشخصات فایل
تعداد صفحات39حجم1483/325 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته مدیریت در قالب 39 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

10مورد درباره ایمنی به نقل از سازمان بهداشت جهانی

ایمنی بیمار یک مسئله جدی سازمان بهداشت جهانی می باشد(آغاز برنامه ایمنی از سال 2004که بیش از 140 کشور روی آن کار کردند)

ازهر 10 بیماریک بیمار در طول بستری ممکن است آسیب ببیند.(در کشورهای توسعه یافته)این آسیب می تواند با طیف وسیعی از خطاها و عوارض جانبی اتفاق بیافتد.

عفونت های بیمارستانی ناشی ازعفونت های مرتبط بامراقبت های بهداشتی (HAIS (.از 100بیمار بستری 7نفر در کشور های توسعه یافته و 10 نفر در کشور های در حال توسعه دچار می شوند.
براساس تخمین سازمان بهداشت جهانی 50% این عفونتها با یک اقدام ساده مانند شستشوی دست کاهش می یابد.

ادامه 10 مورد
محرومیت از دسترسی به تجهیزات پزشکی مناسب بر اساس تخمین WHOبیش از 1/5میلیون دستگاههای پزشکی در 10000نوع مختلف وجود دارد ولی اکثر بیماران در سراسر دنیااز دسترسی کافی به این تجهیزات راضی نیستند. نیاز به تکنولوژی سلامت ملی جهت برنامه ریزی مناسب،ارزیابی و کسب مدیریت دستگاههای پزشکی ضروری بنظر می رسد

تزریق غیر بهداشتی
ایجاد فرآیند جراحی ایمن با یک کار گروهی ایمن .براساس تخمین سازمان بهداشت جهانی 50% از خطاهای جراحی با یکبار کمک و توجه به بیمار قابل اجتناب می باشد.
حدود 20-40% هزینه سلامت برای مراقبت با کیفیت پایین هدر می رود.مطالعات نشان میدهد در کشورهای پیشرفته هزینه های روزهای بستری اضافی ،عفونتهای بیمارستانی ،بهره وری (کارآیی)از دست داده و هزینه های درمانی 19 میلیارد در سال است.

عنوان :
10مورد درباره ایمنی به نقل از سازمان بهداشت جهانی
ادامه 10 مورد
مدیریت خطا چیست؟
انواع طبقه بندی در خطا های پزشکی
نوع دیگر طبقه بندی
طبقه بندی انواع خطا(بر اساس مدل ریزن)
و..


"