دانلود تحقیق در مورد پرخاشگری docx

هدف از این تحقیق بررسی پرخاشگری با فرمت docx مشخصات فایل تعداد صفحات27حجم71/107 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل هدف از این تحقیق بررسی پرخاشگری با فرمت docx در قالب 27 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد فهرست مطالب پرخاشگردانلود تحقیق در مورد پرخاشگری docx|42098546|superior-brain|دانلود تحقیق پرخاشگری,تحقیق پرخاشگری doc,تحقیق کامل پرخاشگری ,تحقیق درباره پرخاشگری,تحقیق با موضوع پرخاشگری,تحقیق پرخاشگری با فرمت ورد,تحقیق در مورد پرخاشگری چیست,تحقیق دانش آموزی درباره پرخاشگری,تحقیق دانشجویی درباره پرخاشگری
با ما همراه باشید با موضوع دانلود تحقیق در مورد پرخاشگری docx

هدف از این تحقیق بررسی پرخاشگری با فرمت docx


مشخصات فایل
تعداد صفحات27حجم71/107 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

هدف از این تحقیق بررسی پرخاشگری با فرمت docx در قالب 27 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


فهرست مطالب
پرخاشگری
2-3- پرخاشگري25
2-3-1- تعريف پرخاشگري26
2-3-2- عوامل پيش بيني کننده پرخاشگري27
2-3-3- اختلالات مرتبط با پرخاشگري28
2-3-5- رويکردهاي پرخاشگري32
2-3-5-1- رويکرد روان تحليل گري32
2-3-5-2- رويکرد رشدي34
2-3-5-3- رويکرد ذاتي بودن پرخاشگري35
2-3-5-4 تعليم شيوه هاي پرخاشگرانه رفتار:36
2-3-5-5- رويکرد انگيزشي36
2-3-5-6- رويکرد موقعيتي 37

خانواده اصلي ترين عنصر هر جامعه و کانون حفظ سلامت و بهداشت رواني است و نقش مهمي در شکل گيري شخصيت فرزندان يعني پدران و مادران اينده دارد و هيچ نهاد و مرجعي نمي تواند جايگزين خانواده به ويژه عنصر اصلي آن يعني مادر شود.

جامعه اي سالمتر و پوياتر است که مادران و پدراني با الگوي شخصيتي سالمتر داشته باشد رضايت زناشوئي يکي از عوامل موثر در ثبات خانواده ها و در عين حال بهداشت رواني همسران و فرزندان است.اما در روابط زناشوئي عوامل متعددي باعث رضايت همسران از يکديگر مي شود .

حيدري نسب (1383) مهمترين عوامل موفقيت در زندگي زناشوئي را رشد عاطفي و فکري تشابه علائق و طرز فکر،تشابه مذهبي، تشابه تحصيلي و طبقاتي ،نسبت امور جنسي تشابه و سرعت عمل در کارها و بالاخره رابطه با خانواده زن و شوهر مي داند.

سلامت فيزيکي و عاطفي و بهداشت رواني افراد در جامعه در گرو سلامت روابط زناشوئي و تداوم و بقاي ازدواج مي باشد. رضايت يک فرد از زندگي زناشوئي به منزله رضايت وي از خانواده محسوب مي شود و رضايت از خانواده به مفهوم رضايت از زندگي بوده و در نتيجه باعث تسهيل درامر رشد و تعالي و پيشرفت مادي و معنوي جامعه خواهد شد.

بنابراين با توجه به اهميتي که روان شناسان و حتي همه مذاهب به خانواده وارتباط زناشوئي موثر مي دهند و اينکه به نظر مي رسد تشکيل خانواده جايگاهي براي رضايتمندي است و بلکه اساسا کانون التيام و شفابخشي است. کانوني است که بايد فشارهاي رواني وارد شده براعضا خود را تخفيف دهد و راه رشد و شکوفايي آنها را هموار کند.

اگر خانواده محيط سازنده اي براي اعضاي خود داشته باشد و نياز هاي جسماني و رواني آنها را برآورده کند کمتر ممکن است به نهاد هاي درماني خارج از خانواده نياز پيدا کند ( ثنايي، 1375 ) .


"