دانلود تحقیق ابعاد سازمان سالم با فرمت ورد

هدف از این تحقیق بررسی ابعاد سازمان سالم با فرمت docx در قالب 38 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد مشخصات فایل تعداد صفحات38حجم128/158 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc توضیحات کامل هدف از این تحقیق بررسی ابعاد سازمان سالم با فرمت docx ددانلود تحقیق ابعاد سازمان سالم با فرمت ورد|42097797|superior-brain|دانلود تحقیق سازمان,تحقیق سازمان doc,تحقیق کامل سازمان,تحقیق درباره سازمان,تحقیق سازمان با فرمت ورد,تحقیق درمورد سازمان چیست,تحقیق دانش آموزی درباره سازمان,تحقیق دانشجویی درباره سازمان
با ما همراه باشید با موضوع دانلود تحقیق ابعاد سازمان سالم با فرمت ورد

هدف از این تحقیق بررسی ابعاد سازمان سالم با فرمت docx در قالب 38 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات38حجم128/158 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc
توضیحات کامل
هدف از این تحقیق بررسی ابعاد سازمان سالم با فرمت docx در قالب 38 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

فهرست مطالب

ابعاد سازمان سالم

2-1-9. شرح مولفه های سازمان سالم از نظر مایلز

2-1-9-1. تمرکز بر اهداف

2-2-9-1-1- ویژگی های اهداف

2-1-9-1-2. تعیین اهداف در کتابخانه ها

2-1-9-1-3. مدیریت بر مبنای هدف در کتابخانه ها

2-1-9-2. کفایت ارتباطات

2-1-9-3. توزیع بهینه قدرت

2-1-9-4. کاربرد منابع

2-1-9-6. روحیه

2-1-9-7. نوآوری

2-1-9-8. خودمختاری

2-1-10. اعمال، ارزیابی و کنترل سلامت سازمانی

منابع

در سازمان سالم، هدف‌ یا هدف‌های سیستم برای اعضای آن کاملا روشن و قابل پذیرش است. با وجود این، روشنی هدف و پذیرش آن را باید برای سلامت سازمانی شرطی لازم و ناکافی دانست. همچنین، هدف‌ها باید با توجه به منابع موجود و در دسترس، قابل حصول و مناسب و کم و بیش همخوان و موافق با خواست‌ها و تقاضاهای محیط باشند.‌ این که تا سر حد امکان افراد سازمان اهداف مناسب و قابل دستیابی به سازمان را درک کرده و بپذیرند (اونز، 1382، ص337-340). توسعه و رشد هر جامعه، داشتن سازمان‌های سالم است، هر جامعه ای اگر به عنوان‌ یک سیستم کلی نگریسته شود در درون خود دارای سازمان‌ها و ارگان‌هایی است که به عنوان خرده سیستم وظایفی بر عهده دارند که باید توانایی این را داشته باشند که در کنار دیگر سیستم‌ها و همگام با آنها در جهت تحقق اهداف سیستم بزرگتر گام بردارد. شرط همگام بودن و هماهنگ عمل کردن سازمان این است که از ویژگی‌های لازم و کافی‌ یک سازمان سالم برخوردار باشد. چنانچه خرده سیستم‌ها از ویژگی‌های‌ یک سازمان سالم برخوردار نباشند نه تنها نمی توانند به وظایف خود عمل کنند بلکه در انجام وظایف سیستم‌های دیگر جامعه اثر منفی خواهند گذاشت. سازمان زمانی از سلامت برخوردار است که همه کارکنان بدانند اهداف سازمان چیست (ناظم، 1389، ص12).

یکی از بحث‌های مهم مدیریتی که هر فرد مدیری برای دستیابی به آنها باید تلاش کند هدف است. در حقیقت هر سازمان برای تحقق اهدافی بوجود آمده است. هدف برای هر سازمان و جامعه یک غایت است نه یک وظیفه، به عبارت دیگر هدف، نشانه‌ای است در مکان و زمان مشخص که به توصیف نتیجه دلخواه می­پردازد. از طرفی هدف معیاری است برای رفتن و میزانی برای موفقیت، پس هدف باید قابل اندازه گیری ارزشمند، مشخص، مطلوب و از پیش تعیین شده باشد که در راستای آن افرادی برای جلب آن برانگیخته می­شوند. همچنین هدف به فعالیت‌های افراد سازمانی جهت می دهد و کمک می کند تا هر فردی به عنوان یک عضو معمولی و یا موثر برای تداوم آن سازمان تلاش و یا برنامه ریزی کند (براتی علویجه، 1389، ص 27).


"