تحقیق کامل در مورد بیماری سرطان

هدف از این نوشتار می باشد. مشخصات فایل تعداد صفحات36حجم217/508 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx توضیحات کامل هدف از این نوشتار می باشد. بعضي عوامل قابل کنترل و برخي کنترل ناشدني است؛ به طور کلي عوامل زير ممکن است باعث سرطان شوند: - جنسيت، سن و سال و سوابقتحقیق کامل در مورد بیماری سرطان|42083318|superior-brain|تحقیقات سرطان,تحقیق انواع سرطان,تحقیق درباره علائم سرطان,تحقیق در مورد عوامل سرطان,تحقیق در مورد علائم سرطان,مقاله سرطان معده در ایران,تحقیق درباره ی سرطان
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق کامل در مورد بیماری سرطان

هدف از این نوشتار می باشد.


مشخصات فایل
تعداد صفحات36حجم217/508 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
هدف از این نوشتار می باشد.

بعضي عوامل قابل کنترل و برخي کنترل ناشدني است؛ به طور کلي عوامل زير ممکن است باعث سرطان شوند:
- جنسيت، سن و سال و سوابق پزشکي خانواده از عوامل کنترل ناشدني است؛ به اين معني که با بالا رفتن سن، خطر پيدايش سرطان هم بيشتر ميشود و اگر سرطاني فقط در بانوان اتفاق مي افتد، از آن گريزي نيست يا اگر سوابق فاميلي يا خانوادگي کسي پيشينه ي ابتلا به سرطان را نشان مي دهد، اين را هم نمي توان تغيير داد؛ اگر چه دانستن سوابق خانوادگي کمک مي کند که بيشتر مراقب باشيم و زودتر به پزشک مراجعه کنيم تا در صورت وقوع، به موقع تشخيص داده و مداوا شود (شيخ نژاد، 1389).

- برخي عوامل نيز مربوط به محيط زيست است؛ به عنوان مثال مسايل مربوط به آلودگي آب و هوا، ويروس ها و ميکروب هايي که در بعضي مناطق وجوددارد و ما اطلاعي از آن ها نداريم؛ انواع اشعه هايي که از خورشيد بر ما مي تابد يا حتي از ديگر کرات و منابع فضايي به زمين مي رسد، نيز تا حدودي غيرقابل پيش بيني است؛ اما بايستي مراقب بود و از آن ها دوري کرد.

- برخي عوامل به روش زندگي خود انسان مربوط مي شود؛ مثل کشيدن سيگار و تنباکو، نوشيدن مواد الکلي، رژيم غذايي نامناسب و قرارگرفتن در معرض تابش مستقيم نور خورشيد، به ويژه در مناطقي که ميزان تابش بعضي پرتوها بيشتر است، از عوامل قابل کنترل و جلوگيري است (شيخ نژاد، 1389).


در پژوهشي که توسط لي مين و همکاران (2012) بر روي والدين داراي فرزندان مبتلا به سرطان خون انجام شده، نتايج نشان مي دهد که تشخيص سرطان، تأثيرات منفي را هم بر سلامت جسماني و رواني والدين و هم فرزندان آن ها به دنبال داشته است. همچنين مادران از سطوح پايين تري از سلامت روان برخوردار هستند و ميزان افسردگي و اضطراب در مادران بيشتر از پدران بوده است. در پژوهشي که توسط شارما و همکاران (2012) انجام شده، نتايج نشان مي دهد که ميزان اضطراب در بيماران مبتلا به سرطان بيشتر بوده و همچنين از سطح کيفيت زندگي پاييني برخوردار بوده اند.
ساهلر و همکاران (2010) تأثير آموزش مهارت هاي حل مسئله بر مادران داراي کودکان سرطاني مورد بررسي قرار دادند. جلسات به صورت هفته اي و به مدت دو ساعت به مدت 8 هفته برگزار گرديد. نتايج حاکي از آن بود که مادران کودکان سرطاني که تحت آموزش مهارت هاي حل مسئله قرار گرفته بودند نسبت به گروه گواه بهبودي بيشتري در خلق، اضطراب و نشانه هاي پس از استرس (PTSD) بدست آوردند.


فهرست مطالب

2.1 سرطان 4
2.1.1 تاريخچه 4
2.1.2 سرطان چه نوع بيماري است؟ 5
2.2 تفاوت مولکولي سلول سالم و سرطاني 6
2.2.1 همه گيري (اپيدمي) سرطان 6
2.2.2 عوامل کلي سرطان 7
2.2.3 علايم و عوارض عمومي سرطان چيست؟ 8
2.2.4 علايم و عوارض اختصاصي سرطان 11
2.2.5 روش هاي درماني 12
2.3 پيشينه ي تحقيقاتي 15


منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"