تحقیق اختلالات خواب در ميان دانشجويان پزشكي و غير پزشكي

بخشی از متن تحقیق: خواب، بخش عادي از زندگي‌ ما بحساب مي آيد كه به ندرت به ماهيت آن توجه مي‌كنيم . هنگامي كه خوب به اين مسأله بيانديشيم ، در مي‌يابيم كه خوابيدن عملي واقعاً شگفت‌انگيز است . در طول خواب ماهشياري و كنترل اعمال و افكارمان را از دست مي دهتحقیق اختلالات خواب در ميان دانشجويان پزشكي و غير پزشكي|35009480|superior-brain|تحقیق اختلالات خواب ,تحقیق در مورد اختلالات خواب ,دانلود تحقیق اختلالات خواب ,پروژه اختلالات خواب ,مقاله اختلالات خواب ,پایان نامه پیرامون اختلالات خواب ,تحقیق روانشناسی اختلالات خواب ,تحقیق روانشناسی
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق اختلالات خواب در ميان دانشجويان پزشكي و غير پزشكي


بخشی از متن تحقیق:

خواب، بخش عادي از زندگي‌ ما بحساب مي آيد كه به ندرت به ماهيت آن توجه مي‌كنيم .
هنگامي كه خوب به اين مسأله بيانديشيم ، در مي‌يابيم كه خوابيدن عملي واقعاً شگفت‌انگيز است . در طول خواب ماهشياري و كنترل اعمال و افكارمان را از دست مي دهيم و اين اتفاقي است كه اگر در بيداري براي ما رخ دهد بسيار وحشتناك خواهد بود . با اين وجود هر شب اين اتفاق روي مي‌دهد و مامي‌خوابيم . (خواب در حفظ سلامت جسم و روان نقش حياتي دارد تقويت سيستم ايمني بدن ،‌ترميم نورون‌ها و حفظ كارآمدي سيستم عصبي ، سازماندهي يادگيري و حافظه، رشد كودكان و نوجوانان %80 هورمون رشد حين خواب ترشح مي‌شود ) از نقش‌هاي عمده خواب هستند( اتكينسون و همكاران 1384،70-366)
خواب يكي از نيازهاي فيزيولوژيكي انسان است در صورتي كه رفع اين نياز در فردي با مشكل مواجه شود ممكن است دچار انواع اختلالات جسمي ،‌رواني گردد . ماهيت خواب و كيفيت آن در قرون و اعصار مختلف با توجه به پيشرفت‌هاي هر زمان خاص به انحاء گوناگون مورد بررسي واقع شده است .
يكي ازمسائلي كه در ارتباط با خواب و خوابيدن ،‌ همواره مطرح بوده است اختلالاتي است كه در آن رخ مي‌دهد روانشناسان همواره در پي كشف علل ،ماهيت و درمان اين اختلالات بوده‌اند و روش‌هاي گوناگوني براي غلبه بر اين اختلالات طراحي كرده‌اند . بي‌خوابي ، پرخوابي ، راه رفتن در خواب ، حرف زدن در خواب ، حمله‌هاي خواب ،خوابزدگي ، وحشت‌هاي شبانه ، كابوس‌ها و غيره انواع اختلالات رايجي هستند كه درخواب طبيعي ايجاد مشكل مي‌كنند (‌بخشايش : نوشته‌ي مورين 1379، 90-81 )

مقدمه :
خواب ، فرايندي است كه مغز براي كارايي بهتر به آن نياز دارد . اهميت اختلالات خواب از نظر عموم به خوبي درك نشده است. گر چه اشخاص مبتلا به مشكلات و اختلالات خواب نااميدانه درجستجوي كمك بر مي آيند .
خواب در واقع دوره‌اي از استراحت است و جزء نيازهاي روزانه‌ي بشر مي‌باشد . يونانيان باستان نياز به خواب را خداي خواب : هيپنوز ، فرزند تيرگي و شب ، و برادر مرگ كه نيروي او در كل بشريت ادامه دارد ، مي‌‌ناميدند .
آنان معتقدند بودند كه اين نيرو چنان زياد است كه حتي خدايان تسليم آن مي‌شوند .
از زماني كه بشر به ياد دارد همواره خواب و ماهيت رمزآلود آن مورد توجه بوده است ....

این تحقیق با فرمت word قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.
تعداد صفحات تحقیق: 97