تحقیق بررسی نقطه سربه سر در مديريت توليد

بخشی از متن تحقیق: نقطه سربه سر در مديريت توليد: اين مدل نشان دهنده ي روابط بين ميزان و حجم توليد و هزينه و درآمد ناشي از آن مي باشد كه به صورت رياضي و ترسيمي آن را بيان مي كنيم. در اين مدل ما 3 متغيير ، درآمد ، هزينه و توليد را داريم. هزينه : منابع تحقیق بررسی نقطه سربه سر در مديريت توليد|35008108|superior-brain|نقطه سربه سر , تحقیق نقطه سربه سر , دانلود تحقیق در مورد مديريت توليد, مقاله در مورد نقطه سربه سر , تحقیق آماده در مورد مديريت توليد, پاورپوینت مديريت توليد, پروژه در مورد نقطه سربه سر , تحقیق در مورد نقطه سربه سر , دانلود مقاله مديريت توليد, رایگان ,,,
با ما همراه باشید با موضوع تحقیق بررسی نقطه سربه سر در مديريت توليد


بخشی از متن تحقیق:
نقطه سربه سر در مديريت توليد:
اين مدل نشان دهنده ي روابط بين ميزان و حجم توليد و هزينه و درآمد ناشي از آن مي باشد كه به صورت رياضي و ترسيمي آن را بيان مي كنيم. در اين مدل ما 3 متغيير ، درآمد ، هزينه و توليد را داريم.
هزينه:
منابع مصرف شده براي ايجاد درآمد و بدست آوردن سود است كه معمولا به 2 دسته ي هزينه هاي متغيير و هزينه هاي ثابت تقسيم مي شود.
هزينه ثابت كل : (TFC):
شامل كليدي مخارجي كه در هر واحد زمان به مصرف منابع توليدي رسد چون موسسه ي توليدي وقت كافي براي تغيير منابع توليدي ثابت در واحد زمان را ندارد. لذا بودن توجه به ميزان محصول توليد شده در هر واحد زمان ميزان هزينه ثابت در سطح ثابتي باقي مي ماند به طور خلاصه هزينه ي ثابت به هزينه اي گفته مي شود كه ارتباطي با مقدار توليد ندارد.
هزينه متغيير : (VC):
هزينه اي است كه مستقيما تحت تاثير ميزان توليد است و با قطع آن تغيير مي كند. توليد بيشتر هزينه ي متغيير را افزايش مي دهد پس به طور خلاصه هزينه ي متغيير به هزينه اي گفته مي شود كه به ميزان توليد بستگي دارد.


این تحقیق با فرمت word قایل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.تعداد صفحات تحقیق: 8