طراحی و پیاده سازی اینورتر تکفاز بر پایه مدولاتور سیگما- دلتا و SPWM

دانلود فایل کامل در قالب فایل word و متشکل از 8 صفحه قابل ویرایش خلاصه در این مقاله دو نوع روش کنترلی حلقه باز برای اینورتر تکفاز (full bridge) بر پایهی روش های کنترلی مدولاسیون پهنای پالس سینوسی (SPWM) و مدولاسیون سیگما-دلتا (SDM) مورد بررسی قرار گرطراحی و پیاده سازی اینورتر تکفاز بر پایه مدولاتور سیگما- دلتا و SPWM|31012369|superior-brain|دانلود فایل کامل طراحی و پیاده سازی اینورتر تکفاز بر پایه مدولاتور سیگما, دلتا و SPWM
با ما همراه باشید با موضوع طراحی و پیاده سازی اینورتر تکفاز بر پایه مدولاتور سیگما- دلتا و SPWM

دانلود فایل کامل
در قالب فایل word و متشکل از 8 صفحه قابل ویرایش

خلاصه

در این مقاله دو نوع روش کنترلی حلقه باز برای اینورتر تکفاز (full bridge) بر پایهی روش های کنترلی مدولاسیون پهنای پالس سینوسی (SPWM) و مدولاسیون سیگما-دلتا (SDM) مورد بررسی قرار گرفته است. اکثر روش های پیشنهاد شده برای کاربردهای درایو اینورتر و کنترل موتور بر پایه ی مدولاسیون پهنای پالس میباشد. در این روش میتوان با تغییر پهنای پالس، سیگنال خروجی و طیف خروجی اینورتر را کنترل کرد. علاوه بر این ، روشی که در چند سال اخیر مخصوصا برای کاربردهای audio نسبتا زیاد مورد استفاده قرار گرفته است روش مدولاسیون سیگما-دلتا میباشد که به تازگی در کاربردهای الکترونیک-قدرت مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. در این مقاله ،دو روش سیگما-دلتا و مدولاسیون پهنای پالس سینوسی برای اینورتر تکفاز در محیط متلب/سیمولینک شبیه سازی و بصورت عملی بر روی میکروکنترلر ARM سری AT91SAM7X پیاده سازی شده اند. THD جریان خروجی اینورتر برای دو روش SPWM و سیگما-دلتا به ترتیب برابر ۲۶/ ۴% و % ۱۱/۱۳ می باشد که نشاندهندهی بهبود قابل توجهی در THD جریان خروجی ناشی از روش سیگما-دلتا است.

کلمات کلیدی: اینورتر تکفاز ، مدولاتور سیگما- دلتا ، مدولاسیون پهنای پالس سینوسی ، کنترل حلقه باز ، THD

۱٫ مقدمه

به منظور کاهش استفاده از سوخت های فسیلی و کاهش تولید CO2 ، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی و بادی بطور چشمگیری افزایش یافته است.استفاده از این انرژی های نو مستلزم بکارگیری مبدل توان DC/AC یا اینورتر میباشد تا به این ترتیب توان dc به توان ac مورد نیاز برای شبکه های توزیع الکتریکی یا برای درایو موتورها و همچنین کاربردهای stand alone تبدیل شود.